Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 lipca 2021
Zachęcamy do zapoznania się z wyprawkami do zerówek i klas pierwszych oraz wykazem podręczników
02 lipca 2021
W dniu 22 czerwca 2021r. odbył się turniej piłki ręcznej chłopców z rocznika 2008

Adwent w rodzinie

Oto jest - nadszedł upragniony przeze mnie czas oczekiwania Narodzenia Pańskiego. Czas zadumy i przemiany, który ma rozbudzić i otworzyć nasze serca na spotkanie Syna Człowieczego. Zatrzymać nas w gonitwie codzienności, chociaż na moment.


Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w tym roku, kiedy na świecie panuje pandemia, przeżycie Adwentu jest nieco inne niż do tej pory. Nie możemy jednak pozwolić, aby to, co dzieje się teraz wokół nas zniszczyło doświadczenie spotkania się z żywym Bogiem, w jego słowach. Wykorzystajmy dobrze ten czas, który spędzamy z naszymi dziećmi w domu. Zróbmy z nimi rzeczy, na które nie było wcześniej czasu. W Internecie jest wiele propozycji rekolekcji adwentowych z ciekawymi pomysłami prac plastycznych. Mamy mnóstwo możliwości odbycia rorat wirtualnie o dogodnej dla nas godzinie. Wspólnie całą rodziną, bez wychodzenia z domu. Przeżyjmy ten czas razem z bliskimi, bo w tym tkwi piękno rorat. Oczywiście każdy, kto chce i ma taką możliwość, niech uda się do kościoła. Modlitwa jest nam potrzebna szczególnie teraz, w czasach zarazy, bo Pan przychodzi, jako ten, który ma wyciągnąć człowieka z ciemności. Aby, to zrobić musimy go zaprosić, wpuścić do naszego serca. Mimo ograniczeń możemy spotkać go w kościele w blasku lampionów, ale możemy też w domu przed ekranem. Ważne, aby pozwolić mu do nas przyjść, poczuć jego obecność. Zapalmy nasze roratki w domu wspólnie z dziećmi. Możemy przygotować wieniec adwentowy i odliczać kolejną niedzielę do Bożego Narodzenia. Moje dzieci bardzo lubią, kiedy to robimy. Czuwajmy i czekajmy w nadziei.

 

 

Katarzyna Zięta – mama Helenki, Marysi, Hani i Stefka

21 grudnia 2020