Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 lipca 2020
Informujemy, że zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można odbierać w sekretariacie szkoły w dniach
13 lipca 2020
Wakacje trwają w najlepsze, jednak nasi najmłodsi uczniowie już niecierpliwie oczekują na rozpoczęcie nowego

Dlaczego czasem lepiej w drużynie?

W klasie 7b została przeprowadzona lekcja wychowawcza wg scenariusza „Dlaczego czasem lepiej w drużynie?” w ramach projektu „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”.

 

Na początku uczniowie wymieniali nazwy drużyn, które znają. Mówiliśmy o rywalizacji pomiędzy drużynami. Następnie obejrzeliśmy film, w którym pan Kamil Cyganik przybliżył nam pojęcie drużyny i relacje pomiędzy członkami drużyny. Po filmie klasa została podzielona na 4 ekipy. Po zajęciu miejsc uczniowie rysowali projekty maszyn, które przydałyby im się w życiu codziennym. Po przygotowaniu projektów uczniowie zabrali się do konstruowania swoich maszyn. Mogli wykorzystać kartony, gumki recepturki, plastikowe kubki, spinacze, balony, patyki od szaszłyków, orzechy, nakrętki, papierowe talerze, plastikowe sztućce itp. Po ukończeniu pracy uczniowie zaprezentowali projekty i maszyny. Powstały dwie maszyny do klonowania, jeden autobus zabezpieczony przed atakami oraz jedna maszyna, która jest jednocześnie telewizorem, ekspresem do kawy, pojemnikiem na cukierki i ma też sznurki do wieszania prania.

 

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, pracowali zgodnie, a w każdej drużynie powstały ciekawe prace. Wkrótce przeprowadzimy kolejne lekcje, które pozwolą nam lepiej poznać siebie i nauczą nas jeszcze lepszej współpracy.

 

E. Solarska

03 stycznia 2020