Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

19 lipca 2019
Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu
18 lipca 2019
III turnus półkolonii SP1 w Mosinie odbył się przy dobrej, choć czasami kapryśnej pogodzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Ortograf 2019 - 100 trudnych wyrazów". Jest  to konkurs organizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
 
Intencją konkursu jest aktywizacja i integracja środowiska szkolnego oraz oczywiście utrwalenie wiedzy ortograficznej a także wzmocnienie tożsamości narodowej i szacunku do tradycji języka ojczystego.
 
Od 25 lutego do 25 marca uruchomiony zostaje tzw. eliminator błędów.  Ma on 8 poziomów, do których przechodzimy po zaliczeniu poprzedniego. Eliminator to nic innego jak taki "test próbny", w trakcie którego uczymy się wyrazów.
25-31 marca będzie miał miejsce test główny, który będzie składał się z wyrazów ćwiczonych na eliminatorze.
 
Udział w konkursie jest bezpłatny. Walczymy o tytuł Mistrza Ortografii i wysokie miejsce dla naszej Szkoły.
 
Aby wziąć udział należy się zalogować:
 
Klucz dostępu to:  sp1mosina
 
Przez miesiąc Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele z social mediów uzupełniają 8 poziomów. Nauczycieli (polonistów, wychowawców) zachęcam, by ćwiczenia wykonywali z dziećmi na zajęciach.
 
W tygodniu konkursowym uczniowie rozwiążą pod nadzorem nauczycieli test główny na wybranych lekcjach; Nauczyciele, Rodzice i Znajomi z social mediów napiszą test główny w niedzielę.
 
 
Aby szkoła była liczona w konkursie, musi wziąć w nim udział chociaż 70% uczniów ! Spędzamy mnóstwo czasu przed ekranami smartfonów, laptopów czy tabletów - spożytkujmy tez czas z korzyścią dla nas samych i dla naszej szkoły! Usiądźmy w sobotni wieczór z rodziną, przyjaciółmi, zmobilizujmy się, ćwiczmy razem i pokażmy, że społeczność szkolna SP1 w Mosinie dba o ortografię języka polskiego!
.
 
Ortograficzne wyzwanie
01 marca 2019