30 października 2018

Dnia 17 października 2018 roku na poznańskiej Woli odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do tego etapu zakwalifikowały się nasi uczniowie, którzy wywalczyli wysokie lokaty w finale powiatu, co pozwoliło im reprezentować nasza szkołę na tym najwyższym etapie rywalizacji.

Skład sztafety dziewcząt: Wiktoria Wośkowiak V A, Małgorzata Jabłońska VI A, Maria Małecka VI A, Amelia Szatkowska VI B, Paulina Walkowiak VI C, Nadia Białkowska VII A, Nadia Skalska VII A, Katarzyna Wiśniewska VII C;

Skład sztafety chłopców : Kacper Zimowski V A, Jakub Demut V C, Jakub Leśniowski VI B, Mateusz Wojtyś VI B, Wojciech Żurawski VI B, Wojciech Malecha VI C, Oskar Wolny VII A, Vitalii Keleberda VII B.

Doskonale spisały się dziewczęta, które na 37 zespołów uplasowały się na VI miejscu, również dekorowanym, razem z najlepszymi zespołami z województwa wielkopolskiego. Wymagająca trasa, brak kolców było może dużą przeszkodą, lecz waleczność naszych dziewczynek pomogła im uwierzyć, że można mierzyć wysoko. Taka postawa w tak młodym wieku pozwoli im zdobywać to, czego tylko zapragną.

Chłopcy natomiast uzyskali 23 lokatę na 39 zespołów, co również jest bardzo dobrym wynikiem.

Wielkie gratulacje i podziękowania za moc wrażeń !!!

VI m-ce w finale wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt oraz XXIII m-ce chłopców