Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Erasmus+ Uniwersalny Język Sztuki (ULA)
-Wirtualna Mobilność w Polsce

Nasza szkoła wraz z parterami z Estonii, Portugalii i Włoch realizuje projekt Erasmus+ Uniwersalny Język Sztuki, który ma na celu m.in. wspieranie rozwoju dzieci poprzez twórcze zajęcia w środowisku międzynarodowym związane z kuchnią, tańcem, śpiewaniem, tworzeniem prac plastycznych, artystycznych zdjęć itp. Ważną częścią każdego projektu są też międzynarodowe wymiany i nauka w szkole za granicą. W lutym ubiegłego roku udało nam się wyjechać na tydzień do Portugalii. Niestety planowane wyjazdy do Estonii i Włoch oraz spotkanie w Polsce nie mogły dojść do skutku z uwagi na zakaz podróżowania. Przedłużyliśmy więc projekt o kolejny rok, bo liczymy, że uda nam się odwiedzić naszych zagranicznych partnerów. 

Chcieliśmy jednak, aby także w tym roku  szkolnym nasi uczniowie mogli zasmakować emocji związanych z realizacją działań z kolegami z Estonii, Włoch i Portugalii, dlatego postanowiliśmy zorganizować wirtualne mobilności. Pierwszą z nich zorganizowała SP nr 1 w Mosinie w dniach 14-16 kwietnia 2021. Łącznie blisko 60 osób bezpośrednio uczestniczyło w wirtualnych zajęciach, w tym ponad 40 uczniów. Językiem komunikacji w projekcie jest j. angielski.

W ramach spotkania odbyły się następujące działania:

 

Dzień 1:

-  zapoznanie się uczestników na platformie Spatial.chat,

- poznanie kultury krajów partnerskich: rozmowy przy wirtualnych stolikach dotyczące 10 krajowych zagadnień: muzyków, stolic, dań, symboli, malarzy, budynków, zwierząt, roślin, atrakcji turystycznych i tańców,

- quiz na Kahoot! dotyczący informacji zdobytych przy stolikach: przyznanie tytułów i dyplomów ULA MEMORY MASTER,

- warsztaty na Zoomie pt. Caps Song (Piosenka Kubeczkowa): polscy uczniowie poprowadzili online naukę ścieżki rytmicznej do utworu Anny Kendrick  When I'm Gone,

- zajęcia z kreatywnego pisania Happy Stories (Wesołe Historyjki): uczniowie podzieleni zostali na 4 międzynarodowe zespoły i stworzyli na wirtualnej, współdzielonej tablicy Jamboard opowiadania, w których należało użyć 10 słów z wcześniejszych zajęć.

Dzień 2

- wywiad na żywo (LIVE) z p. E. A. Szymańską na projektowym kanale You Tube ULA Erasmus przeprowadzony przez uczniów,

- wirtualny spacer po szkole na Zoomie,

- polskie warsztaty kulinarne: upieczenie i dekoracja artystyczna mazurka połączone z lekcją angielskiego w kuchni,

- włoskie warsztaty kulinarne: przygotowanie domowego makaronu i nauka właściwej techniki zagniatania,

Dzień 3

- estońskie warsztaty kulinarne: przygotowanie musu z kaszy manny gotowanej w soku żurawinowym,

- portugalskie warsztaty kulinarne: Bacalhau à Brás, czyli dorsz lub kurczak z ziemniakami krojonymi w patyki,

- warsztaty plastyczne na Jamboardzie: tworzenie ilustracji do Happy Stories w grupach międzynarodowych,

- ankieta ewaluacyjna na Googl.docs,

- podsumowanie spotkania i wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

 

Przeprowadzenie wirtualnej wymiany uczniowskiej  bardzo ułatwiła nam także europejska platforma do współpracy szkół eTwinning, na której uczniowie i nauczyciele umieszczali wszelkie materiały tj. zdjęcia, filmy, dokumenty.

 

Organizacja wirtualnej mobilności była dla nas całkowicie nowym doświadczeniem, a zatem i olbrzymim wyzwaniem. Jednak pomimo pewnych problemów technicznych, pierwsze e-spotkanie uznać można za bardzo udane. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki projektowi udało się w szkole stworzyć pracownię artystyczno-kulinarną w sali nr 17, która fantastycznie sprawdziła się podczas zajęć kulinarnych. E-meeting dał nam wiele międzynarodowych inspiracji, był okazją do poznania UNIWERSALNEGO JĘZYKA SZTUKI, ale przede wszystkim okazał się niesamowitą przygodą przeżytą wspólnie z kolegami ze wspaniałego zespołu ULA Erasmus+.

 

Film z portugalskich warsztatów kulinarnych 

 

11 maja 2021