04 maja 2023
Drużyna  najmłodszych piłkarzy z klas trzecich, po wygraniu eliminacji gminnych, wzięła udział w dalszym etapie turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" w Poznaniu. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Naszym zawodnikom nie udało się awansować do dalszych rozgrywek. W rezultacie - po dobrej grze - zajęli 3 miejsce. Skład drużyny: Ksawery Orwat, Aleksander Sroka, Albert Skalski, Borys Szafran, Oliwier Stachowiak, Mateusz Paul, Aleks Milewski, Eryk  Szymanowski i Tymoteusz Niedbała (chory)
04 maja 2023
  W dniu 25 kwietnia w  odbyły się  Mistrzostwa  Gminy w Trójboju LA. Nasza reprezentacja wystartowała bardzo dobrze i naprawdę niewiele punktów zabrakło im do medalu. Trzymamy mocno kciuki za przyszły rok! Skład drużyny: Zuzanna Gominiak 4a, Zuzanna Kusz 4a, Maja Cieleńska 4b, Marianna Olszak 4b, Zofia Kubiak 4c, Alicja Szykulska 4c
24 kwietnia 2023
20 kwietnia 2023 roku w Żerkowie, odbył się Finał Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięło udział ponad 1500 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W każdym z biegów startowało ponad 200 zawodników lub zawodniczek w sześcioosobowych zespołach. Trudny teren wymagał dużego doświadczenia od młodych biegaczy. Każda nieuwaga, maleńki błąd, powodował utratę możliwości wyjścia na dobrą pozycję, z której wyprzedzanie na bardzo wąskich leśnych ścieżkach sprawiało ogromną trudność. Po zaciętej walce nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: IGRZYSKA DZIECI Dziewczęta: III miejsce: Marta Piotrowska VII A, Liliana Dengusiak VII B, Anna Shevchenko VI A, Wiktoria Karaśkiewicz V A, Gabriela Szykulska VII A, Martyna Kula VII A, Helena Witczak VI B (rezerwa); Chłopcy: VIII miejsce: Wojciech Kwiatkowski V C, Filip Gadomski VI B, Kacper Paluch V A, Filip Paluch V A, Paweł Blumczyński V C, Adam Chmielewski V C, Stanisław Borowski V C (rezerwa); IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Indywidualnie: VII miejsce - Lena
21 kwietnia 2023
Nasi najmłodsi piłkarze z klas trzecich, wzięli udział w eliminacjach gminnych w "Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Naszym zawodnikom udało się pokonać wszystkich przeciwników 8:1, 3:0, 2:0. Wygrywając eliminacje gminne, zapewnili sobie udział na wyższym etapie rozgrywek. Gratulujemy młodym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!
21 kwietnia 2023
18 kwietnia 2023 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie, odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w 4-boju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiły 5 szkół: SP2 Mosina, SP Krosno, SP Pecna, SP Rogalin i SP 1 Mosina. Po zaciętej walce nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki: Dziewczęta: I miejsce - awans:  Marta Piotrowska VII A, Liliana Dengusiak VII B, Anna Shevchenko VI A, Wiktoria Karaśkiewicz V A, Gabriela Szykulska VII A, Martyna Kula VII A, Zuzanna Garczarek VI B (rezerwa); Chłopcy: III miejsce: Wojciech Kwiatkowski V C, Kacper Paluch V A, Adam Chmielewski V C, Mateusz Jankowiak VI A, Michał Poźniak VII A, Ksawery Zimowski VII A, Paweł Blumczyński V C (rezerwa); Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Marta Piotrowska, która uzyskała w 4 konkurencjach 265 punktów. Gratulacje!
22 grudnia 2022
19 grudnia 2022 roku w hali OSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w Piłce Koszykowej Dziewcząt w kategorii starszej. Naszą szkołę reprezentowały głównie dziewczęta z klasy VIII D, które dzielnie walczyły o każdy kosz. Po pierwszy przegranym meczu NIESTETY zabrakło drużynie motywacji do dalszej walki. W rezultacie nasza reprezentacja zajęła IV miejsce. Skład drużyny: Gabriela Demut VIII D, Maja Rożek VIII D, Kaja Obidzińska VIII D, Emilia Tomaszewska VIII D, Liwia Woźniak VIII D, Natalia Lenort VIII D, Maria Trzeciak VIII D, Lena Bereta VIII D, Dominika Florek VIII D, Lena Skalska VIII D, Nel Rosić VII A.
13 grudnia 2022
5 grudnia 2022 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie,  odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły z naszej gminy, tj. SP Rogalinek, SP Krosno i SP1 Mosina. W pierwszych minutach turnieju było już widać, że nasze uczennice nie poddadzą się tak łatwo. Bardzo mocno zmotywowane wspaniałym dopingiem wywalczyły I miejsce,  awansując tym samym do dalszego etapu rozgrywek. Skład drużyny: Wiktoria Karaśkiewicz V A, Anna Schevchenko VI A, Marharyta Dmytriienko VI A, Zuzanna Garczarek VI B, Nikola Grzywacz VII A, Nadia Matecka VII A, Marta Piotrowska VII A, Oliwia Płaczek VII A, Julia Marcinkowska VII B i Liliana Dengusiak VII B. Gratulacje!
15 listopada 2022
W dniu 8 listopada w hali sportowej OSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu w ramach Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach brało udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Uczniowie Jedynki trafili do grupy z drużynami z Rogalinka, Krosinka oraz Daszewic. W rozgrywkach grupowych odnieśliśmy same zwycięstwa: 4:0 z Rogalinkiem, 6:0 z Krosinkiem, 2:0 z Daszewicami. W półfinale zmierzyliśmy się z drugą drużyną grupy „A” czyli SP2 z Mosiny. Niestety przegraliśmy ten mecz 2:3 i pozostała nam walka o 3 miejsce ponownie z drużyną z Daszewic. Tym razem w zespole zagrali zawodnicy, którzy najkrócej grali w całym turnieju. Lepsi okazali się uczniowie z Daszewic wygrywając 2:1 tym samym zajmując 3 miejsce w turnieju. Naszej drużynie pozostało miejsce 4. Niestety jest to bardzo słaby wynik, najsłabszy od kilku lat. Pomimo występu w naszej drużynie bardzo dobrych zawodników reprezentujących m.in. barwy Lecha Poznań, Warty Poznań, Akademii Reissa oraz klubów mosińskich, nie
08 listopada 2022
W piątek 28 października w Szkole Podstawowej w Pecnej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kleiber 8c, Alex Dolata 8c oraz Mikołaj Guźniczak 8c. Na zawodach spotkało się 9 drużyn ze szkół podstawowych powiatu poznańskiego, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Po długich i ciężkich zmaganiach nasi chłopcy zostali brązowymi medalistami i awansowali do finału rejonu, który odbędzie się już 1 grudnia. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce – SP Iwno II miejsce – SP Przeźmierowo III miejsce  – SP 1 Mosina W zawodach brała udział również drużyna dziewcząt składzie: Lena Bereta 8d, Emilia Tomaszewska 8d oraz Maria Trzeciak 8d. Dziewczynom nie udało się awansować do dalszego etapu, ale wykazały się wolą walki i dużym zaangażowaniem. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
10 października 2022
  3 października 2022 roku we Wrześni odbył się Festiwal Sztafet - Finał Rejonu Teren Poznań Wschód. Nasza szkoła wystawiła w sztafecie szwedzkiej dwie reprezentacje dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta młodsze uzyskały najlepszy czas i z pierwszego miejsca awansowały do finału wojewódzkiego. Dziewczęta starsze z drugiego miejsca również postarały się o awans, który odbędzie się 6 października 2022 roku na Golęcinie w Poznaniu. Skład zespołu: I miejsce (Igrzyska Dzieci) – Anna Shevchenko VI A, Martyna Kula VII A, Marta Piotrowska VII A, Gabriela Szykulska VII A, Helena Witczak VI B (rezerwa); II miejsce (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) – Sandra Błaszyk VIII B, Kaja Mruk VIII B, Kaja Obidzińska VIII D, Lena Skalska VIII D, Julia Żelazna VIII B (rezerwa), Liwia Woźniak VIII D (rezerwa). Gratulujemy wspaniałego występu!
03 października 2022
  28 września 2022 roku w Krośnie na terenie Lasów Państwowych – Konstantynowo odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy drużyny, które weszły do tego etapu z pierwszego miejsca. Walka interesująco zapowiadała się od samego początku, ponieważ na starcie stawało po 14 zespołów z powiatu. Najpierw wystartowały dziewczęta młodsze. Nasza sztafeta już na pierwszej zmianie wyszła na prowadzenie. Każda kolejna zmiana tylko poprawiała sytuację drużyny z SP1, wbiegającej na metę po zwycięstwo i awans do finał wojewódzkiego. Po dziewczętach młodszych wystartowali chłopcy, którzy już nie mieli tyle szczęścia. Po zaciętej walce uplasowali się na czwartym miejscu. W kolejnym starcie, tym razem dziewcząt starszych, nic nie zapowiadało porażki. Po trzeciej zmianie drużyna z SP 1 prowadziła ze 150 m przewagą. Dopiero niedyspozycja kolejnej zawodniczki spowodowała utratę zdecydowanego prowadzenia, co w konsekwencji dało nam VII miejsce w powiecie.
29 września 2022
17 września 2022 roku na stadionie hippicznym w Racocie, po dwuletniej pandemicznej przerwie, odbył się XVII Bieg Olimpijski i Nordic Walking im. Ireny Szewińskiej. Jak zwykle do pokonania był dystans 5 km, co nie zniechęciło około tysiąca uczestników z różnych stron Polski, w tym także uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie oraz ich rodziców. Celami imprezy były jak zwykle popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych, zapobieganie chorobom układu krążenia, promocja idei olimpijskiej, a także uczczenie pamięci Ireny Szewińskiej oraz obchody 40-lecia SKS „Jantar” Racot. Ważną częścią imprezy było także uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego przez olimpijczyka Michała Kotowskiego. Nagrodami, które można było wylosować, były między innymi rowery, a dochód z losów przeznaczony został na cele charytatywne.
22 czerwca 2022
W środę 1 czerwca o godzinie 8:30 w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się Turniej Żyj zdrowo na sportowo " W turnieju tym wzięli udział uczniowie z klas 0-3. Celem spotkania było  zachęcanie dzieci do propagowania zdrowego stylu życia, poprzez aktywne spędzanie czasu oraz integrowanie dzieci wszystkich klas. Mali sportowcy wzięli udział w kilku konkurencjach, w których wykazali się dokładnością, sprawnością, szybkością oraz sprytem. Pokazali, że znajomość podstawowych zasad bezpiecznej zabawy nie jest im obca. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, przestrzegając tym samym zasad zdrowej rywalizacji sportowej. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności oraz wręczeniem dyplomów oraz pucharów. Klasyfikacja końcowa klas:    0a- I miejsce, 0b- II miejsce, 1a- I miejsce, 1b - II miejsce, 1c- III miejsce 2a- I miejsce, 2b- III miejsce, 2c- II miejsce 3a - I miejsce, 3b - III miejsce, 3c- II miejsce
03 czerwca 2022
Dnia 12 maja 2022 roku na stadionie w Szamotułach odbył się Finał Rejonu Teren Poznań Zachód w Czwórboju Lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta, które doszły do tego etapu w pięknym stylu. Do każdej konkurencji podchodziły z wielkim zaangażowaniem, chcąc pobić poprzedni wynik. Po zakończeniu i podliczeniu wszystkich konkurencji z ogromną radością dziewczęta odebrały złote medale z pobitym swoim rekordem o 108 punktów. Łącznie uzyskały 1156 punktów i dużą przewagę nad innymi rywalkami. Ponad to, Lena Skalska z klasy VII D zdobyła III miejsce indywidualnie. Skład zespołu: Marta Piotrowska VI A, Sandra Błaszyk VII B, Lena Skalska VII D, Kaja Obidzińska VII D, Anna Shevchenko V A, Maja Rożek VII D, Gabriela Szykulska VI A (rezerwa), Martyna Kula VI A (rezerwa). Gratulacje dla zwycięzców!
18 maja 2022
11 maja 2022 na boiskach w Murowanej Goślinie odbył się Turniej Finałowy Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Plażowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Znakomicie zaprezentowali się nasi siatkarze, którzy ulegli tylko w jednym spotkaniu  gospodarzom, którzy posiadają klasy sportowe z piłki siatkowej. Pozostałe mecze nasi chłopcy pewnie wygrali po 2-0 i ostatecznie zajęli II miejsce, które daje awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Skład naszej drużyny: Hubert Piotrowski 8c i Jakub Demut 8c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tym razem w województwie.
16 maja 2022
10 maja 2022 roku w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Finał Ogólnopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do tego etapu zakwalifikowali się nasi najmłodsi uczniowie, którzy ani przez moment nie zwątpili w swoje możliwości. Od samego startu wywalczyli sobie dogodną pozycję do ataku. Cały bieg odważnie poprowadził Wojtek, zaraz za nim Kacper i Filip w pięcioosobowej stawce próbowali zbliżyć się do prowadzącego kolegi. Na ostatnich metrach w pięknym stylu cała trójka z SP 1 Mosina  uplasowała się na trzech pierwszych miejscach. Pozostali chłopcy również dzielnie walczyli o dobre lokaty, co w konsekwencji przyczyniło się do zdobycia drużynowo II miejsca. Jest to niewątpliwie największe osiągnięcie w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie! Skład zespołu: - Wojciech Kwiatkowski IV C – I miejsce indywidualnie, - Kacper Paluch IV A – II miejsce indywidualnie, - Filip Paluch IV A – III miejsce indywidualnie, - Paweł Blumczyński IV C, - Gracjan Klitończyk IV A, - Paweł
16 maja 2022
13 kwietnia 2022 roku na Malcie w Poznaniu odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych – IGRZYSKA DZIECI. Biegi rozgrywane były w kategorii dzieci młodszych i starszych. Do kolejnego etapu mogło zakwalifikować się 6 najlepszych zawodniczek lub zawodników. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy zespoły: kategoria: dziewczęta - rocznik 2011 i młodsze (91 zawodniczek na starcie) – I m-ce - awans Skład drużyny: Wiktoria Karaśkiewicz IV A (LDK), Adrianna Borus IV B, Emilia Paul IV B, Natalia Kamińska IV B, Zofia Demut IV C, Oliwia Michalska IV A, Maja Płócieniak IV B, Amelia Szulc IV C; kategoria: chłopcy - rocznik 2011 i młodsi (99 zawodników na starcie) – I m-ce - awans Skład drużyny: Wojciech Kwiatkowski IV C (LDK), Filip Paluch IV A, Kacper Paluch IV A, Paweł Blumczyński IV C (LDK), Stanisław Borowski IV C (LDK), Gracjan Klitończyk IV A; kategoria: dziewczęta – rocznik 2009 i 2010 (129
10 maja 2022
  28 kwietnia 2022 roku w Luboniu odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział 12 szkół. Każda 6-osobowa reprezentacja zmierzyła się z czterema konkurencjami lekkoatletycznymi, tj. bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m. Po bardzo zaciętej walce udało się naszej drużynie zdobyć I miejsce, prowadząc 117 punktami przed drugim zespołem z SP1 w Puszczykowie i awansować do etapu rejonowego w Szamotułach. Skład drużyny: Marta Piotrowska VI A (LDK), Sandra Błaszyk VII B (LDK),  Maja Rożek VII D (LDK), Kaja Obidzińska VII D (LDK), Anna Shevchenko V A, Wiktoria Karaśkiewicz IV A (LDK), Martyna Kula VI A (LDK rezerwa), Gabriela Szykulska VI A (LDK rezerwa). Wyniki indywidualne: II m-ce w 4 konkurencjach – Marta Piotrowska VI A, I m-ce na 60 m – Sandra Błaszyk VII B, III m-ce skok w dal – Sandra Błaszyk VII D, II m-ce skok w
06 maja 2022
Nasze dziewczęta wzięły udział w Mistrzostwach Gminy  w Siatkówce Plażowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody te odbyły się w  Mosinie. Po wyrównanej walce nasza drużyna zajęła II miejsce. Skład zespołu: Ola Kaczmarczyk 8d, Wiktoria Reszel 8d  Zuzanna lulka 8b oraz Zuzanna Skitek 7d
06 maja 2022
29 kwietnia 2022 na boiskach OSiR w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Plażowej Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Podobnie jak w piłce siatkowej halowej i tutaj od kilku lat nasi siatkarze zdobywają złote medale, nie inaczej było tym razem. Zespół w składzie: Gulcz Samuel 8a, Borus Oliwier 8d, Hubert Piotrowski 8c i Jakub Demut 8c zajął I miejsce i awansował do Finału Powiatu Poznańskiego, gdzie chłopcy będą reprezentować naszą gminę. Gratulujemy!
06 maja 2022
25 kwietnia 2022r. odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa w Daszewicach. Nasza drużyna wykonywała zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Konkurencji było dziewięć, między innymi: skok w workach, rzut do celu, sztafeta zwinnościowa. Nasi najmłodsi zawodnicy  walczyli do samego końca, a emocje były naprawdę niesamowite. Turniej sprawił uczniom dużo radości i był okazją do zdrowej rywalizacji. Nasz zespół ostatecznie zajął II miejsce. Wielkie brawa dla nich za  poświęcenie i hart ducha. W rywalizacji sportowej uczestniczyli najlepsi uczniowie klas 1-3 w składzie: - Gorzkowska Amelia 1a - Demut Filip 1a - Kulka Adam 1a - Zalewska Barbara 1b - Dolata Iga 2a - Żak Małgorzata 2a - Orwat Ksawery 2a - Szumanowski Eryk 2c - Dengusiak Ewa 3a - Skubel Olgierd  3a -  Mania Wojciech 3c -  Szykulska Alicja 3c
04 maja 2022
Dnia 27 kwietnia 2022 roku w Puszczykowie odbyły się Finał Powiatu Poznańskiego w Trójboju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiło 9 szkół w kategorii Igrzysk Dzieci w rocznikach 2011 i młodsi. Każda z 6-osobowych drużyn dzielnie walczyła o każdą sekundę i centymetr, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Naszą szkołę reprezentowało tylko pięciu chłopców (choroba czołowego zawodnika), co wpłynęło w dużej mierze na wynik drużyny. W rezultacie drużyna SP 1 Mosina uplasowała się na szóstym miejscu. Skład drużyny: Gracjan Klitończyk IV A, Filip Paluch IV A, Kacper Paluch IV A, Paweł Blumczyński IV C, Stanisław Borowski IV C.
29 kwietnia 2022
26 kwietnia 2022 roku w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy zespoły po kwalifikacjach powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci.  Biegi rozgrywane były na terenie  wymagającym dużych umiejętności do pokonywania przeszkód i wzniesień. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze. Dzielnie pokonując dystans wywalczyły VI miejsce. W drugim biegu wystartowali chłopcy z tego samego rocznika. Bieg od początku do końca odważnie poprowadził Wojciech Kwiatkowski z klasy IVC, nie dając rywalom nawet zbliżyć się na krok. Zaraz za nim trzymali się bliźniacy, tj. Kacper i Filip Paluch z klasy IVA i reszta chłopców, co dało im w konsekwencji drużynowo złoty medal. W klasyfikacji indywidualnej  I miejsce zdobył Wojciech Kwiatkowski z klasy IVC. Dzięki temu drużyna chłopców wywalczyła awans do Mistrzostw Polski w Aleksandrowi Łódzkim. W trzecim biegu wzięły udział dziewczęta z rocznika 2009-2010. Zespół osłabiony przez brak dwóch czołowych zawodniczek dzielnie walczył
29 kwietnia 2022
Dnia 25 kwietnia 2022 roku w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w 3-boju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie wystawiła dwie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. W niesprzyjających warunkach pogodowych i w osłabionym składzie chłopcom udało się zdobyć drugie miejsce i awans do finału powiatu. Dziewczynki również walczyły do samego końca, uzyskując trzecią lokatę. Dziewczęta: Adriana Borus IV B, Wiktoria Karaśkiewicz IV A (LDK), Oliwia Michalska IV A, Natalia Kamińska IV B, Emilia Paul IV B, Zofia Demut IV C; Chłopcy: Gracjan Klitończyk IV A, Filip Paluch IV A, Kacper Paluch IV A, Paweł Blumczyński IV C (LDK), Stanisław Borowski IV C, Kacper Anioła IV C. Gratulacje!
27 kwietnia 2022
22 kwietnia na pięknym stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Podczas tych zawodów każdy z sześciu zawodników danej drużyny brał udział w czterech konkurencjach:  biegu na 60m, skoku w dal ze strefy, rzutu piłeczką palantową na odległość,  biegu na 1000m.                                                                                                                                                                                                    Każda z konkurencji była punktowana, a następnie wszystkie punkty zliczane dawały wynik danego zawodnika. Na rezultat drużyny składało się pięć (z sześciu) najlepszych rezultatów osiągniętych przez zawodników tej drużyny. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi uczniowie, zdobywając trzecie miejsce (brązowe medale). Rezultat ten jest tym bardziej wartościowy, że osiągnęli go uczniowie, którzy także w przyszłym roku będą mogli reprezentować naszą szkołę w tych zawodach. Reprezentacja szkoły: Jankowiak Mateusz, kl. 5a, Gadomski Filip, kl. 5b, Poźniak Michał, Zimowski Ksawery, kl. 6a, Rybacki Oskar, Wojtyniak Oskar, kl. 6b.
27 kwietnia 2022
  22 kwietnia 2022 roku w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w 4-boju lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół w kategorii Igrzysk Dzieci – dziewcząt i chłopców w rocznikach 2009 i 2010.   Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dziewczęta: Marta Piotrowska VI A, Martyna Kula VI A, Lena Skalska VII D, Maja Rożek VII D, Kaja Obidzińska VII D, Anna Shevchenko V A, Gabriela Szykulska VI A ( rezerwa); Chłopcy: Mateusz Jankowiak V A, Filip Gadomski V B, Michał Poźniak VI A, Ksawery Zimowski VI A, Oskar Rybacki VI B, Oskar Wojtyniak VI B. Dziewczęta do samego końca walczyły o najwyższą lokatę, co zaowocowało I miejscem z przewagą prawie 200 pkt nad drugą szkołą, tj. SP w Krośnie i awansem do finału powiatu. Chłopcy natomiast po zaciętej walce wywalczyli III miejsce. Gratulacje dla zwycięzców!
22 kwietnia 2022
13 kwietnia w Poznaniu odbyły się  Mistrzostwa   Powiatu Poznańskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięło udział 9 zespołów z całego powiatu poznańskiego. Nasz zespół pobiegł na swoje możliwości i zajął III miejsce. Dziewczętom zabrakło tylko 3 punktów do II miejsca i awansu do finału Wielkopolski. Należy nadmienić, że te same dziewczęta reprezentowały naszą szkołę we wszystkich dyscyplinach sportowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Gratulujemy sukcesu. Skład drużyny: Zuzanna Lulka 8b , Marta Michalczyk 8d,  Wiktoria Wośkowiak 8a,   Antonina Żabiełowicz 8a,  Julia Żelazna 7b,  Wiktoria Reszel 8d, Zuzanna Skitek 7d, Wiktoria sikora 8c
12 kwietnia 2022
8 kwietnia 2022 na ORLIKU w Plewiskach odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Kolejny medal w rozgrywkach powiatowych zdobyli starsi chłopcy, tym razem w piłce nożnej. W zawodach brało udział 6 najlepszych szkół z powiatu. W całym turnieju nasi chłopcy przegrali tylko jeden mecz ze szkołą z Puszczykowa, pozostałe wygrywając zdobyli brązowy medal. Skład zespołu: Piotrowski Hubert 8c, Borus Oliwier 8d,  Guźniczak Marcel 8a,  Zimowski Kacper 8a,   Adamek Dominik 8b, Zawadowski Dawid 8a, Demut Jakub 8c, Smirnow Miłosz 8d, Maciołek Filip 8a
08 kwietnia 2022
W dniu 30 marca 2022 na sali OSiR w Krośnie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Tradycją już jest, że nasi chłopcy w tej dyscyplinie odnoszą duże sukcesy. Nie inaczej było tym razem. W bardzo mocno obsadzonym turnieju finałowym - grało 9 najlepszych zespołów z powiatu - nasi siatkarze zdobyli brązowy medal. W trakcie całego turnieju ulegli oni jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego w Murowanej Gośliny w tiebreaku 1-2 (klasy sportowe z piłki siatkowej mają 10 godzin zajęć tygodniowo) miało to miejsce w półfinale. Pozostałe mecze reprezentanci SP1 Mosina wygrali dość zdecydowanie 2-0. Gratulujemy. Skład zespołu: Gościniak Bartosz 8a,  Demut Jakub 8c, Piotrowski Hubert 8c,  Borus Oliwier 8d,  Gulcz Samuel 8a,  Trzciński Kacper 8a, Zimowski Kacper 8a, Szymanowski Wojtek 8c,  Adamek Dominik 8b, Zawadowski Dawid 8a, Maciołek Filip 8a
06 kwietnia 2022
W dniu 1 kwietnia 2022 na ORLIKU w Krośnie odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej Chłopców (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie z klas starszych. Przegrali tylko jedno spotkanie i zajmując ostatecznie 2 miejsce w Półfinale Powiatu awansowali do Finału Powiatu Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład zespołu: Gościniak Bartosz 8a,  Piotrowski Hubert 8c, Trzciński Kacper 8a,  Guźniczak Marcel 8a,  Zimowski Kacper 8a,   Adamek Dominik 8b, Zawadowski Dawid 8a, Demut Jakub 8c, Smirnow Miłosz 8d, Maciołek Filip 8a

Osiągnięcia  naszych młodych sportowców w roku szkolnym 2021/2022

03 czerwca 2023
Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców i pracowników
19 maja 2023
16 maja 2023 r. w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach odbył się XIV