20 października 2021
W czwartek 14.10.21 r. zakończył się konkurs plastyczny organizowany przez Instytut Poznański pod hasłem „ POZnań first to fly. 100-lecie lotnictwa cywilnego w Polsce”. Konkurs miał charakter otwarty, mogli w nim uczestniczyć dorośli i dzieci. Celem konkursu było zaprojektowanie w dowolnej technice płaskiej kartki pocztowej, upamiętniającej pierwszy pasażerski lot z Poznania do Warszawy, który miał miejsce 28 maja 1921 roku. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6b Liliana Dengusiak zdobyła w konkursie 5 nagrodę. Dodatkowo znalazła się w gronie laureatów, których prace zostaną wydane w postaci pocztówki przez Pocztę Polską. W konkursie startowali również inni uczniowie z naszej szkoły -
18 października 2021
W piątek 1 października br. odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Szkolni egzaminatorzy na dwóch pierwszych lekcjach przystąpili do testowania klas 4-6. Następnie dwie pierwsze osoby, które wykonały swoje zadania najszybciej i oczywiście poprawnie, zakwalifikowały się do finału. Konkurs Kahoot odbył się w czasie dużej przerwy. Uczniowie mieli do rozwiązania 15 przykładów z tabliczki mnożenia. Liczyła się poprawność i szybkość. Oto nasi zwycięzcy: I miejsce – Lilianna Dengusiak kl. 6b, II miejsce – Gabriela Szykulska kl. 6a, III miejsce – Wiktoria Karaśkiewicz kl.4a. Oprócz konkursu poprosiliśmy uczniów klas 4-6 o wykonanie tabliczek mnożenia dowolną techniką i w dowolnej wielkości.

Konkursy przedmiotowe przeprowadzone

w roku szkolnym 2021 / 2022