Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie


Od września 2018 roku bierzemy udział w programie CRS 1 i CRS2 (Całościowy Rozwój Szkoły). Jest to główna część programu „Szkoła ucząca się”. Należą do niego szkoły, które pragną doskonalić warsztat pracy nauczycieli i dyrektorów oraz zmieniać stopniowo relacje między nauczycielami, uczniami i dyrekcją. Ma to pozytywny wpływ na kulturę nauczania i uczenia się, zwiększa zaangażowanie uczniów i uczennic oraz pozwala im coraz pełniej wykorzystać swój potencjał.

 

Na każdym etapie szkole towarzyszy asystent – ekspert i praktyk oceniania kształtującego, który nie tylko posiada wiedzę, w jaki sposób pomóc dyrektorom i nauczycielom w ich codziennej pracy, ale także towarzyszy im w niej na co dzień. Wszystkie decyzje dyrektorzy i nauczyciele podejmują samodzielnie, korzystając ze wsparcia, doświadczenia i praktyki asystenta, a każde ich działanie wynika z dialogu i współpracy. W pierwszym etapie towarzyszyła nam pani Joanna Kostrzewa, teraz korzystamy z pomocy pani Ingi Opas.

 

Praca na każdym poziomie trwa dwa lata. Zbliżamy się do końca? Nie, podsumowujemy pewien etap, a praca z elementami Oceniania Kształtującego będzie trwała dalej.

Wypowiedzi nauczycieli z Grupy Pomocnych Przyjaciół