KLUBOWE AKTUALNOŚCI

SPONSORZY

Uczeń klasy 8b Jacek Fajfer, jako jedyny przedstawiciel Wielkopolski, został powołany na konsultację szkoleniową Kadry Polski Juniorów w plażowej piłce
Bardzo dobrze spisali się piłkarze ręczni IDMAR Jedynki w meczu towarzyskim ze swoimi rówieśnikami z "Tęczy" Kościan. Za zgodą obu

Klub Piłki Ręcznej

Chociaż w Mosinie nie ma wielkich tradycji piłki ręcznej, to osiągnięcia zawodników Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie w tej dyscyplinie sportu imponują. Uczniowie naszej szkoły regularnie zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich. Wyniki te drużyna osiąga dzięki zaangażowaniu swojego trenera i nauczyciela wychowania fizycznego – pana Zbigniewa Lisieckiego. To właśnie on, przy akceptacji Pani dyrektor Agnieszki Szymańskiej, był inicjatorem stworzenia sekcji piłki ręcznej w Mosinie w celu kontynuacji dalszego szkolenia młodzieży. Pozostała tylko kwestia wyboru klubu, który w całości przejąłby drużynę piłkarzy ręcznych naszej szkoły. Tutaj pomocną dłoń podali Prezesi Klubu Sportowego Idmar – Panowie Łukasz i Marcin Idkowiak. Bardzo zainteresowała ich inicjatywa stworzenia klubu piłki ręcznej w Mosinie, dlatego trener Zbigniew Lisiecki wspólnie z przedstawicielką rodziców Panią Agnieszką Fajfer udali się na rozmowy w celu stworzenia sekcji piłki ręcznej przy KS Idmar. Celem tego przedsięwzięcia ma być propagowanie piłki ręcznej w środowisku, utrwalanie wśród młodzieży nawyku czynnego spędzania wolnego czasu, wdrażanie zasad fair play oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Dzięki sponsorom (np. IDMAR Krajkowo, DANTEL, NEOPUNKT Mosina, LIDL, ALIOR BANK Mosina, Centrum Nauki Języka Angielskiego i Niemieckiego PERFEKT, PSB Mrówka, DOMO Deweloper, LEADER SCHOOL Mosina)  i rodzicom drużyna została wyposażona w piękne stroje meczowe oraz 30 piłek ręcznych. Każdy z zawodników otrzymał swoją piłkę i strój treningowy. Prezesi obiecali także, że wkrótce zrefundują zakup nowych dresów dla każdego zawodnika.

Działacze klubowi mają nadzieję na pozyskanie kolejnych sponsorów oraz na dofinansowanie statutowej działalności klubu z puli budżetu gminy w przyszłym roku kalendarzowym.

Rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Młodzików rozpoczynają się pod koniec września. Wszelkie formalności zostały załatwione i z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek. Chłopakom z drużyny przyda się doping dlatego już dzisiaj zapraszamy na mecze KS IDMAR Jedynka Mosina, które odbywać się będą w hali OSiR w Mosinie.

Sekcja piłki ręcznej nadal prowadzi nabór chłopców z roczników 2004-2007, a treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 17:30 – 19:00.