18 kwietnia 2019

Dnia 2 kwietnia na stadionie przy LO w Puszczykowie rozegrał się Finał Powiatu Poznańskiego w Lidze Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Każda drużyna składała się z 15 reprezentantów, którzy startowali w różnych konkurencjach indywidualnych i w sztafecie 4x100 m. Każdy w zależności od zajmowanego miejsca, otrzymywał odpowiednią ilość punktów. Suma uzyskanych punktów naszej drużyny pozwoliła zająć I miejsce w powiecie poznańskim, co dało możliwość awansu do Rejonu-Teren Poznań Wschód, który odbędzie się 21 maja 2019 roku  w Środzie Wielkopolskiej.

Najlepsze indywidualne rezultaty:

Hamlet Baghdasaryan VIII B – I miejsce – 100 m,

Wojciech Fajfer III A GIM – I miejsce – rzut oszczepem,

Jacek Fajfer VII B – II miejsce – skok w dal,

Paweł Cwojdziński III C GIM – III miejsce - 600 m

Sztafeta 4x100 m – I miejsce (Hamlet Baghdasaryan VIII B, Filip Dudziak III C, Wojciech Fajfer III A GIM, Jacek Fajfer VII B)

Naszą szkołę reprezentowali również: Mateusz Ceglarz VII B (100 m), Oskar Piłat VIII A (300 m), Jan Nojszewski VIII B (600 m), Kamil Drobiński VIII C (600 m), Wojciech Bobkiewicz III A GIM (1000 m), Mateusz Jakubowski VII C (1000 m), Krzysztof Łuczka VIII A (pchnięcie kulą), Mikołaj Grzywacz VIII A (pchnięcie kulą), Maksymilian Witkowski III C GIM (pchnięcie kulą).

Gratulacje dla całej drużyny!

Finał Powiatu Poznańskiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej