Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 maja 2022
Jutro zaczyna się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie najstarszych klas zmierzą się z ogromem wiedzy i
19 maja 2022
W najbliższy czwartek, tj. 19 maja zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku zebrania

W dniu 31 maja br. odbył się w naszej szkole Gminny konkurs o Królowej Elżbiecie II z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii. W konkursie wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Daszewic, Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki z Rogalinka oraz nasza szkoła. Uczniowie zmierzyli się z 4 różnymi zadaniami. Na początku uczestnicy losowali pytania i odpowiadali na nie zdobywając w jednej rundzie maksymalnie 2 punkty, a w drugiej 1 punkt. Kolejnym zadaniem była gra w programie Quizlet, w której uczniowie musieli w jak najszybszym czasie połączyć w pary nazwy miejsc oraz nazwiska znanych osób z Wielkiej Brytanii. Kolejnym zadaniem był sprawdzian, w którym zawarte były pytania typu prawda/fałsz, pytania wielokrotnego wyboru oraz zdjęcia, na których należało rozpoznać znane osoby z Wielkiej Brytanii i je podpisać. Ostatnim zadaniem była gra w programie Kahoot. W przerwie uczniowie mogli zagrać w Dobble i Trimino oraz układać puzzle. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat Królowej Elżbiety II, jej rodziny oraz Wielkiej Brytanii. Ponadto zasługują na pochwałę, ponieważ potrafili pracować w grupie i dobrze się bawić przez cały czas trwania konkursu.

Oto wyniki konkursu: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, na drugim miejscu byli uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach, a na trzecim Szkoła Podstawowa im. Adama Wodziczki w Rogalinku.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Gminny konkurs o Królowej Elżbiecie II i wiedzy o Wielkiej Brytanii
06 czerwca 2019