20 kwietnia 2018
Jedynka Mosina kolejny raz najlepsza!

17.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym. Na bardzo dobrze przygotowanym przez organizatorów - nauczycieli wychowania fizycznego SP2 - obiekcie odbyły się zawody w kategorii dziewcząt i chłopców. W skład każdej drużyny wchodziło 6 dziewcząt lub 6 chłopców.

Wszyscy mieli do zaliczenia 4 konkurencje lekkoatletyczne: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 600 m dziewczęta i na 1000 m chłopcy. Każda konkurencja była punktowana w/g tabel lekkoatletycznych. Na końcowy wynik drużyny składały się rezultaty piątki z sześciu występujących w niej zawodników.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyli uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Drugie miejsce zajęła SP nr 2 w Mosinie. Reprezentacje obu tych szkół wystąpią w Mistrzostwach Powiatu w Puszczykowie we wtorek 24 kwietnia.

Małgorzata Karwatka i Zbigniew Lisiecki