Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning pt. "Wykopaliska słów, czyli na tropie zapomnianych wyrazów". W ramach tej współpracy poznaliśmy słowa oraz nazwy zawodów, które wychodzą (lub już wyszły) z użycia. Okazało się również, że znaczenie niektórych uległo zmianie. Zdziwieniu nie było końca! Do zadań wykonywanych przez uczniów należało odnalezienie słów w wykreślance, uzupełnienie krzyżówki lub ułożenie z liter nazw zawodów. Dzieci z klas 4a i 4c dodatkowo przygotowały piękne chmury wyrazowe z poznanych wyrazów (można je obejrzeć na gazetce w korytarzu!). Uczniowie klas siódmych zastanawiali się dodatkowo jaki jest cel dbałości o poprawność językową i dykcję poprzez osobiste zmagania z łamańcami językowymi i słuchanie pięknej recytacji Artura Barcisia.
Pamiętajmy, że język polski jest naszą dumą narodową - powinniśmy o niego dbać i szanować to, że możemy bez żadnych przeszkód go używać.
01 marca 2019