Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Międzynarodowy Dzień Kropki

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot”, nie myślał zapewne, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książka została przetłumaczona na dwadzieścia języków. Vashti to główna bohaterka tej niezwykłej opowieści. Jest nieśmiała i nie wierzy w swoje możliwości. Jej historia pokazuje, jak ważne jest to, by uczyć dzieci odwagi i wiary we własne możliwości, uwzględniając zarazem ich własne potrzeby wyrażania siebie. Poniżej przedstawiamy relacje nauczycieli z akcji związanych z obchodami Dnia Kropki.

 • Dnia 15 września dzieci z klasy zero wspólnie obchodziły Dzień Kropki i wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. (Joanna Klińska )
 • Klasa 1a wykonała prace przedstawiające wizerunek sowy pt. "Kropkowe mądrości". Dzieci mogły skorzystać z dowolnej techniki. (Dominika Demuth)
 • Z okazji Dnia kropki uczniowie klasy 2c wymyślali kropkowe prace plastyczne –  malowali farbami kompozycje z kropek oraz wymyślali wyrazy z podanych liter, które następnie zakodowali odpowiednim kolorem kropki. (Alicja Plenzler)
 • Uczniowie klasy 3c z wielką ochotą brali udział w szkolnym Dniu Kropki. Rozmawialiśmy o naszych talentach, wsparciu i uwierzeniu w swoje możliwości. Doskonale się bawiliśmy. Jak zawsze kropki można było znaleźć na naszych ubraniach i dodatkach. Zdjęcia wykonały nasze panie bibliotekarki - Terenia  Kamila. (Jola Bączkowska)
 • Uczniom klasy 5a kropka bardzo mocno kojarzy się z działaniami matematycznymi – mnożeniem i dzieleniem. Jednak po wyczerpującej porcji rachunków kochani piątoklasiści postanowili nieco się zrelaksować, rysując kolorową kredą kropki na tablicy. (Małgorzata Michalak)
 • Na Święto Kropki uczniowie 7d przygotowali kropki, w których opisali siebie, swoje hobby lub zainteresowania. Wykonane zadanie umieścili na klasowym Padlecie, a podczas lekcji rozwiązywali quiz na podstawie przedstawionych kropek. Zabawy było mnóstwo, bo okazało się, że mają bardzo dużo zainteresowań, które są do siebie podobne, czasami takie same, a niektóre zaskoczyły ich samych. (Paulina Mania)
 • Międzynarodowy Dzień Kropki odbywał się również na lekcjach informatyki w klasach 4-8. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę w programie Paint. Oczywiście temat był dowolny, ale wolno było używać tylko kropek, ewentualnie kółek. Nasi uczniowie wykazali się sporą kreatywnością i ich pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli zaangażować się w tę inicjatywę. Za rok kolejny Dzień Kropki. (Maja Matusiak-Kapczyńska & Monika Kaźmierczak-Wróblewska)
 • "W naszej szkole wiemy, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy. Rozumiemy, że rozwój to także pomysłowość, kreatywność, pewność siebie i odwaga. Dzień Kropki w naszej szkole jest świętem wzajemnej akceptacji i szacunku do wysiłku, który podejmujemy każdego dnia wychodząc do szkoły. Podczas zajęć językowych uczniowie mieli szansę obejrzeć oryginalny film mówiący o Vashti i kropce, która zmieniła jej życie. Uczniowie dyskutowali o tym, ile zmienić może w ich życiu próba osiągnięcia czegoś czy stawienie czoła wyzwaniom. "Kropka to nie tylko koniec, to także początek czegoś wielkiego, sukcesu czy arcydzieła" - nie trudno nie zgodzić się z cytatem jednego z naszych uczniów. Po mądrych rozmowach o talentach, każdy z uczniów, narysował swoją symboliczną kropkę, którą miał szansę umieścić w wyjątkowej ramce. Wszystkie uczniowskie kropki wystawiono na naszym szkolnym korytarzu a ich zadaniem jest przypominanie każdemu uczniowi i nauczycielowi, że "kropka czasem wystarczy". Na naszej wystawie uczniowie nie tylko dzielą się swoimi arcydziełami, ale także nie boją się wypisywać swoje talenty na specjalnie przygotowanych karteczkach. (Anita Walachowska & Justyna Nojszewska)
 • 8 b przyozdobiła drzwi swojej klasy kropkami. Kropki będziemy jeszcze używać - będę im zapisywać ich mocne strony, sukcesy albo sami sobie będą zapisywać. (Ula Bełch)
 • Przy sali nr 17 powstało drzewo z talentami uczniów biorących udział w zajęciach koła artystycznego “Uniwersalny Język Sztuki”, które nawiązuje do programu Erasmus+ realizowanego przez naszą szkołę. (Beata Lenartowska-Nieckarz)
 • Z okazji Dnia Kropki dzieci przebywające w świetlicy szkolnej uczestniczyły w różnorodnych zajęciach rozwijających kreatywność. Uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje talenty, rysując kolorowanki oraz wykonując prace "origami z kółek". Dzieci z klas 0 bawiły się w poszukiwaczy kropek, które na placu zabaw ukryła wychowawczyni. Starsi uczniowie czytali młodszym "Bajkę o Kropce". Dużym wyzwaniem było samodzielne pisanie opowiadań, których motywem przewodnim była Kropka. (Kamila Bilska)
 • Naszą  kropkową relację kończymy w bibliotece szkolnej, gdzie tradycyjnie można było zrobić sobie niezwykłe fotografie w „Kropko-budce”. (Kamila Grzelczak, Teresa Nowak)

 

Relację przygotowała - Agata Walter

21 września 2020