04 czerwca 2019

17 maja 2019r. na piaszczystych boiskach na Placu Wolności w centrum Poznania, odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej Plażowej "Olimpijska Plaża". W imprezie tej wzięli udział piłkarze ręczni IDMAR Jedynka Mosina.

Turniej trwał od godziny 9:00 do 16:15 w kategoriach dziewcząt i chłopców. Każda z drużyn otrzymała od organizatorów komplet koszulek. Mecze rozgrywane systemem "każdy z każdym" trwały 2 x 8 min. Każda połowa była punktowana oddzielnie. W przypadku remisu 1-1 dla wyłonienia zwycięzcy dyktowane były rzuty karne.

Warto dodać, że w piłce plażowej można zdobyć bramkę za 1 lub 2 punkty. Dwa punkty zawodnik zdobywa jeżeli zdobędzie bramkę bramkarz lub zawodnik z pola, który w wyskoku wykona obrót o 360 stopni i rzutem zdobędzie bramkę. Doskonale w tym turnieju spisali się zawodnicy mosińscy zdobywając 3 miejsce, a miejsce o finał przegrali właśnie po rzutach karnych.

Najlepszym graczem turnieju został wybrany zawodnik IDMAR Jedynki Mikołaj Grzywacz.

Jest to kolejne doświadczenie piłkarzy ręcznych IDMAR Jedynka Mosina, którzy otrzymali od organizatorów imprezy zaproszenie na Mistrzostwa Polski Młodzików w Piłce Ręcznej Plażowej do Szczecina w dniach 7 - 9 czerwca 2019r.

Jak widać nie tylko na parkiecie mosińscy piłkarze ręczni odnoszą sukcesy!

Dzisiejszy turniej to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także doskonała zabawa, choć po turnieju zawodnicy byli bardzo zmęczeni bieganiem w głębokim piasku.

Drużyna IDMAR Jedynka wystąpiła w następującym składzie:

Tobys Wojciech, Florek Hubert, Grzywacz Mikołaj, Nowak Igor, Hermann Jan, Murawski Filip, Poniatowski Aleksander, Turowski Stanisław, Kaczmarek Jakub.

Powodzenia w kolejnych wyzwaniach.

Nowe wyzwanie dla piłkarzy ręcznych z Mosiny