Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Początek przygody z projektem „Każdy inny - wszyscy równi”

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”. Edukacja globalna dostarcza wiedzy o cechach wspólnych, jak i różnych stylach życia, kulturach, religiach i pokoleniach. Ludzie we wszystkich częściach świata mają emocje, radości i zmartwienia. Zrozumienie podobieństw i różnic sprawia, że łatwiej jest szanować różnorodność. W naszym ujęciu uczenie szacunku dla różnorodności to nieustanne wskazywanie, że każdy człowiek jest inny i odkrywanie, jakim jest to dla nas bogactwem, zasobem z którego możemy wspólnie czerpać. Pokazywanie, że każdy i każda z nas różni się od innych i to stanowi o naszej wyjątkowości; a jednocześnie jesteśmy równi i równe w swoich prawach. To niezwykle ważny przekaz, który możemy kierować do dzieci: wzmacniać na co dzień poczucie odrębności i podmiotowości każdego chłopca i każdej dziewczynki, wartości wynikającej z samego faktu istnienia, tego, że każdy człowiek obdarzony jest godnością niezbywalną osobową.

Akcje prowadzone w ramach tego projektu będą sprzyjać rozwojowi tolerancji, otwartości oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Uczniowie, działając na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stają się uczestnikami niestandardowej lekcji empatii i wyrozumiałości. Ich postawy natomiast pomagają w przełamywaniu społecznych barier. Podczas podejmowanych działań projektowych mamy na celu :

- uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

- rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

- kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

- likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

- przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

21 września 2022