Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 kwietnia 2021
Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich zainteresowanych szóstoklasistów do klasy siódmej dwujęzycznej. Jej specyfika
14 kwietnia 2021
Reagując na apel przedstawiciela szpitala w Puszczykowie, prosimy Państwa o pomoc w zbiórce najpotrzebniejszych

Razem przeciwko przemocy

W dniu 19 listopada 2018 r. w ramach realizacji projektu „Razem przeciwko przemocy” w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie odbyła się pogadanka w klasie Vb. Przedstawiciele Sądu – kurator zawodowy, Policji – policjantka ds. nieletnich oraz pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie rozmawiali z uczniami na temat przemocy, dokuczania sobie, wyzywania, cyberprzemocy, przeszkadzania na lekcjach. Opowiadali o skutkach zarówno dla ofiar przemocy, jak i świadków oraz agresorów. Uświadomili dzieciom, jak należy reagować, gdy widzą, że komuś dzieje się krzywda, co i kiedy można zrobić, do kogo zwrócić się o pomoc.

 

Data pogadanki jest nieprzypadkowa, ponieważ 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.

 

Pogadanka znakomicie wpisała się w obchodzony w szkole w dniach 19-23 listopada 2018 r. Tydzień Tolerancji i Życzliwości. Na gazetkach szkolnych i w gablotach pojawiły się plakaty i informacje dotyczące tematyki przemocy i praw dziecka. Dzieci otrzymały drobne upominki – smycze i ulotki. Zaopatrzone w wiedzę na temat reagowania w przypadku przemocy, wychodziły z zajęć zadowolone.

 

Agnieszka Król-Maćkowiak

27 listopada 2018