Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko
21 września 2022
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

Rekolekcje szkolne - Z Maryją w nowe czasy

W dniach 6-8 listopada uczestniczyliśmy w szkolnych rekolekcjach. Tym razem były one połączone z misją parafialną przygotowującą nas do bezpośredniego spotkania z Ikoną Matki Bożej z Jasnej Góry.

 

Nauki rekolekcyjne w szkole przygotowały dla naszych uczniów Siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z prowincji warszawskiej. Nasi uczniowie jak zawsze z wielkim zainteresowaniem włączali się w propozycję sióstr i wspólnie stawali bliżej Maryi.

 

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Poznania uświadomili nas, że misja jest dla wszystkich, którzy są w Kościele, aby się z nim mocniej złączyli, dla tych, którzy zrazili się do Boga, aby przełamali uprzedzenia; dla tych, którzy wierzą, żeby się jeszcze bardziej umocnili; którzy utracili wiarę, aby ja odnaleźli; którzy cierpią, aby doznali miłości innych; którzy zgubili się w życiu, aby się odnaleźli; którzy dobrze sobie radzą życiowo, by pomagali innym; którzy utracili nadzieję, aby ją odnaleźli; którzy maja rodzinne problemy, aby je rozwiązali. Misja jest dla każdego człowieka dobrej woli i to od nas i naszych uczniów zależało, co z tych spotkań wynieśliśmy.

 

Rekolekcje jak zawsze połączone były z tematycznymi pracami plastycznymi. Nasi uczniowie wykonali piękne rezultaty rekolekcyjne, które wyeksponowane były w kościele, klasach i przede wszystkim na szkolnych korytarzach.

 

Punktem kulminacyjnym rekolekcji było spotkanie podczas Eucharystii z Matką Bożą w jej jasnogórskim wizerunku. W trakcie mszy św. uczniowie śpiewali poznane wcześniej pieśni, czytali wezwania modlitwy wiernych i nieśli do ołtarza owoce swoich prac rekolekcyjnych.

Po zakończonej mszy uczniowie wraz z wychowawcami podchodzili bliżej do obrazu, aby powierzyć się naszej Mamie w niebie i na całe życie zapamiętać ten wyjątkowy czas.

19 listopada 2019