Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko
21 września 2022
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

VIII Tydzień Wychowania

VIII Tydzień Wychowania (9-15 września 2018 r.) rozpoczęliśmy Mszą św., podczas której powierzaliśmy Bogu rodziców, nauczycieli i wychowawców szkół i przedszkoli. Uczniowie wraz z rodzicami po zapoznaniu się z przygotowanymi materiałami na http://tydzienwychowania.pl, w ramach zadania dla chętnych wykonali okolicznościowe plakaty. Tematyka tegorocznego Tygodnia Wychowania, któremu tym razem towarzyszyło motto: „W poszukiwaniu drogi”, nawiązywała do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br.

 

W ramach lekcji religii nasi młodsi i starsi uczniowie zapoznali się z problematyką rozeznawania powołania i towarzyszenia dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu drogi życia. Uczniowie klasy IVc i IVd spotkali się z klerykiem Pawłem, który opowiedział o tym, jak on odkrył  powołanie do służby we wspólnocie wierzących. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i otrzymali odpowiedzi na wszystkie zadane przez nich pytania.

 

Natomiast uczniowie klas ósmych, którzy za parę chwil staną przed podjęciem wyboru szkół średnich i innych ważnych decyzji życiowych, realizowali temat dotyczący poszukiwania drogi życia. Przeżywając rok świętego Stanisława Kostki, jezuity, młodzież zapoznała się z jezuickimi sposobami podejmowania właściwej decyzji co do dróg, które przed nimi. To jezuickie sposoby podane przez św. Ignacego z Loyoli, ale uniwersalne dla każdego człowieka, który ma wolną wolę i prawo do poszukiwania szczęścia w życiu.

 

Janina Jankowska-Kalisz

Karolina Sładczyk

18 września 2018