29 marca 2019

W piątek 15 marca 2019 r. tradycyjnie już w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Rogalinku miał miejsce etap gminny XVIII Powiatowego Konkursu „Ortograficzne Potyczki”. Pomysłodawca, Szkoła Podstawowa w Koziegłowach, adresuje go w zamyśle do uczniów klas VI, dla których ojczysta ortografia nie ma zbyt wielu tajemnic.

Mosińską Jedynkę reprezentowała drużyna złożona z 3 uczennic:

1. Olgi Daroszewskiej kl.VI a

2. Zuzanny Przybył kl.VI c

3. Zuzanny Wołujewicz kl. VI c

Wymienione dziewczyny zaangażowały się w wysokim stopniu przez ponad 2 tygodnie intensywnych przygotowań pod okiem p. Doroty Szczepaniak. Rezerwową uczennicą była też Zofia Napierała z kl.VI a.         Podczas piątkowych zmagań spotkało się 8 zespołów, reprezentujących poszczególne szkoły naszej gminy. Każdy uczestnik samodzielnie wypełniał przygotowany test ortograficzny, złożony w tym roku z 5 obszernych zadań. Tematem przewodnim stało się Powstanie Wielkopolskie. Stąd wiele fragmentów sprawiło piszącym trudności. Suma uzyskanych punktów indywidualnie składała się na końcowy wynik każdej z drużyn. Zespoły naszej szkoły od lat plasują się zawsze na podium. I tym razem także przypadło nam zaszczytne II miejsce. Gratulujemy ortograficznym  mistrzyniom!

„Ortograficzne Potyczki” 2019