Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

Nasze przygotowania do uczczenia setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II rozpoczęliśmy od stycznia. Udało nam się przybliżyć uczniom postać wielkiego Polaka. W tym celu wykorzystaliśmy hymn skomponowany przez Romualda Lipko w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II, pt „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły przypadającej 18 maja. Wykonawcą tego utworu jest Wojciech Cugowski wraz z kilkoma artystami: https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns.

 

Zaciekawieni uczniowie podczas oglądania teledysku zadawali pytania dotyczące podróży apostolskich papieża, jego zamiłowania do teatru, gór, kajaków, tłumów podczas spotkań z rodakami, pocałunku ojczystej ziemi, papa mobile, otwarcia drzwi świętych w roku jubileuszowym 2000. Uczniowie podziwiali bezpośredni kontakt Ojca świętego z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza podczas spotkań na Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Usłyszeli słowa papieża skierowane do młodych: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Inspiracją do powstania prac plastycznych były również fragmenty książki pt. „ Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. Dzięki informacjom tam zawartym młodsi uczniowie dowiedzieli się więcej o domu rodzinnym państwa Wojtyłów. Poznali rodziców i brata Edmunda. Wiedzą już, w którym kościele Lolek przyjął pierwsze sakramenty, jak wyglądały jego lata szkolne oraz że jako młody chłopak pracował w kamieniołomach i fabryce chemicznej. Usłyszeli też jak to od najmłodszych lat powierzał się Matce w niebie – Totus Tuus. O tym jak trudny był dla niego czas II wojny światowej i jak spełniły się jego marzenia.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zadania dla chętnych.

 

14 maja 2020