08 stycznia 2019

27 grudnia 2018 r. na placu przy cmentarzu parafialnym w Mosinie miała miejsce uroczystość poświęcona pamięci o Powstańcach Wielkopolskich. Tego dnia harcerze z Hufca ZHP Mosina rozbili  „obóz powstańczy”, a grupy rekonstrukcyjne wcieliły się w postacie powstańców. W uroczystości brał udział prezydent Polski pan Andrzej Duda, który odsłonił pamiątkową tablicę z imiennym wykazem powstańców i złożył kwiaty na grobie zasłużonego powstańca  Piotra Mocka. W swoim przemówieniu pan prezydent podziękował organizatorom za włożony trud w przygotowanie uroczystości w hołdzie powstańcom.

Korzystając z przygotowanego na ten czas śpiewnika, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka  powstańczych pieśni. Uczestnicy otrzymali publikację „Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny i okolic” przygotowaną przez Bibliotekę Ziemi Mosińskiej. Wśród współorganizatorów i uczestników uroczystości byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.