Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 października 2021
Nasz projekt "Uniwersalny Język Sztuki" (w skrócie ULA) wchodzi właśnie w decydującą fazę. Dzięki
15 października 2021
Nasza szkoła już od 6 lat uczestniczy w projektach Erasmus+. Ich głównym celem jest

W czwartek 5 października uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do piekarni Ren–Mac. Dzieci miały okazje zapoznać się z etapami produkcji chleba, bułek i ciast. Przechodziły kolejno przez różne pomieszczenia piekarni, widziały jak ogromne są maszyny i kadzie do wyrobu ciasta chlebowego oraz mogły zaobserwować moment wyciągania pieczywa z pieca.

 

Duże wrażenie zrobiły na wszystkich nowoczesne maszyny do formowania bułek, ale największą atrakcją była możliwość samodzielnego wyrobienia bułeczek, które po wypieczeniu przez piekarza smakowały inaczej niż te które zazwyczaj jedzą na śniadanie.

Na zakończenie uczniowie odwiedzili również dział cukierniczy, gdzie obserwowały wyrób eklerków i tortów. Zadowoleni z kartonem ciastek i bułek wróciliśmy do szkoły.

 

Katarzyna Banaszyk

3a na wycieczce do piekarni Ren-Mac
10 października 2017