10 października 2017
3a na wycieczce do piekarni Ren-Mac

W czwartek 5 października uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do piekarni Ren–Mac. Dzieci miały okazje zapoznać się z etapami produkcji chleba, bułek i ciast. Przechodziły kolejno przez różne pomieszczenia piekarni, widziały jak ogromne są maszyny i kadzie do wyrobu ciasta chlebowego oraz mogły zaobserwować moment wyciągania pieczywa z pieca.

Duże wrażenie zrobiły na wszystkich nowoczesne maszyny do formowania bułek, ale największą atrakcją była możliwość samodzielnego wyrobienia bułeczek, które po wypieczeniu przez piekarza smakowały inaczej niż te które zazwyczaj jedzą na śniadanie.

Na zakończenie uczniowie odwiedzili również dział cukierniczy, gdzie obserwowały wyrób eklerków i tortów. Zadowoleni z kartonem ciastek i bułek wróciliśmy do szkoły.

Katarzyna Banaszyk