Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Adventus – przyjście

Radosny okres przygotowania do Bożego Narodzenia nie trwa długo. To niespełna cztery tygodnie, ale zawsze są cztery niedziele. Pierwsza z nich rozpoczęła nowy rok liturgiczny.

 

Naszym uczniom coraz trudniej wziąć udział w roratach, w związku z tym szukamy różnych sposobów, aby zapamiętali, że jest to dość specyficzny okres oczekiwania na przyjęcie Pana, powiązany z bogatą symboliką.

 

Rozpoczęliśmy od przećwiczenia pieśni adwentowych, wykorzystaliśmy do tego książeczki do nabożeństwa, a z klasami czwartymi zrobiliśmy na lekcji rachunek sumienia, przygotowując dzieci do adwentowej spowiedzi. Jak zawsze znalazła się grupa chętnych dzieci i rodziców, którzy przygotowali piękne plansze z adwentowymi pieśniami. Przy współudziale chętnych uczniów powstaje kalendarz adwentowy, różniący się od tego z hipermarketu, który wyznacza czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Każdego dnia uczniowie kolorują jeden obrazek. Ilustracje nawiązują do adwentowych Ewangelii, przypominają o kolejnej świecy na wieńcu i niedzielnej mszy świętej. Wspominają patrona naszego kościoła i Dogmat papieża Piusa IX o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kody QR pomagają uczniom zapoznać się ze słowem Bożym na dany dzień. Podczas lekcji religii rozbrzmiewa roratnia piosenka Magdy Anioł pt. „Podróż do Betlejem”

https://www.youtube.com/watch?v=21zEpgRw2kw

Dużą pomocą w doznaniach adwentowych mogą być np. proponowane nam przez MGN

https://roraty.malygosc.pl/

i łączność online z naszą parafią lub inną dostępną. Nic jednak nie zastąpi naszego osobistego udziału w roratach, ze światłem w dłoni.

Vigilate – czuwajcie!

17 grudnia 2021