08 grudnia 2022

W ostatnim tygodniu listopada na lekcjach religii klasy 5c i 4c wykonywały  adwentowy słoik pełen wyzwań na rozpoczynający się czas duchowych (i nie tylko) przygotowań do świąt.  W wielu sklepach mamy obecnie mnóstwo kalendarzy adwentowych, które  zawierają czekoladki, herbaty lub drobne niespodzianki, mające umilić nam oczekiwanie na ten najpiękniejszy czas w roku. Uczniowie postanowili podjąć wyzwanie z podejmowaniem dobrych uczynków i wypracowaniem w sobie dobrych nawyków, pracując tym samym nad przemianą swoich serc. Każdy z uczniów najpierw zdobił przyniesiony przez siebie słoik brokatami, wstążkami i przeróżnymi ozdobami świątecznymi, a następnie do pięknie ozdobionych słoików trafiły adwentowe wyzwania, w których znajdowała się m.in. zachęta do pójścia na Roraty, pomoc w sprzątaniu, modlitwa za  ubogich czy też przeczytanie fragmentu Pisma Świętego.

Adwentowy challenge