14 listopada 2017
APEL DLA KLAS I-III Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, 10 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji, biorąc przykład ze starszych koleżanek i kolegów, również uczennice i uczniowie klas 1-3 założyli galowe stroje, które przyozdobili biało-czerwonymi rozetkami i kokardami. Po dużej przerwie obecne w szkole klasy edukacji wczesnoszkolnej zebrały się na jednym z korytarzy starej części budynku, udekorowanej stosownie do okazji, by obejrzeć uroczyste wystąpienie klasy IIId, która przygotowała krótką prezentację z okazji Święta Niepodległości dla swoich rówieśników. Dzieci przedstawiły etymologię święta i kilka pieśni patriotycznych. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dziękujemy klasie IIId oraz wychowawczyni – Pani Elżbiecie Stelmaszyk za przygotowanie przedstawienia, dzięki czemu również dzieci z klas młodszych mogły poczuć się w tym szczególnym dniu małymi patriotami.