25 kwietnia 2022

Na początku kwietnia grupa naszych uczniów wzięła udział w targach szkolnictwa zawodowego i technicznego „Arena Zawodów”. Targi odbywają się co roku, w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców".  Uczniowie klas 8,  myślący o nauce konkretnego zawodu, mogli zwiedzić 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom (np. usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika, nowe technologie/ IT i wiele innych). W sumie można było poznać blisko 100 zawodów. W czasie Areny Zawodów nie są promowane szkoły, tylko konkretne zawody. Uczniowie mogli się z nimi zapoznać i na własne oczy zobaczyć, jak wygląda nauka danego zawodu. Rozmowy z uczniami oraz nauczycielami poszczególnych branż na pewno pomogą w wyborze dalszej ścieżki kształcenia i edukacji.

Arena Zawodów