26 listopada 2019

W piątek 15 listopada grupa uczniów klasy 8a wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym wzięła udział w Arenie Zawodów. Impreza ta poświęcona była szkołom branżowym i technikom, które funkcjonują na terenie Miasta Poznania. Poznańska Arena została podzielona na tzw. wyspy tematyczne, m.in. drewno, mechanika, mechatronika i inteligentne technologie, ekonomia i administracja, logistyka i spedycja, poligrafia i fotografia, elektryka, elektronika i energetyka, środowisko, usługi, handel, turystyka i reklama, technologia żywności i analiza chemiczna, nowe technologie IT, transport oraz budownictwo i instalacje. Każdą wyspę prezentowały szkoły, które uczą danych zagadnień w swojej placówce. Uczniowie klasy 8a mieli możliwość zobaczyć na żywo jak wygląda praca technika hotelarstwa, weterynarii, florysty, fotografa, drukarza offsetowego, geodety, cieśli, fryzjera, krawca, elektronika, optyka, wędliniarza i wielu innych zawodów.

Spotkanie to miało ułatwić uczniom podjęcie trudnej dla niech decyzji związanej z wyborem szkoły ponadpodstawowej. Mamy nadzieję, że choć w niektórych przypadkach wątpliwości zostały rozwiane, a czas spędzony na Arenie Zawodów byłdobrze wykorzystany.

Arena Zawodów – Szacun dla zawodowców