11 marca 2024

To wydarzenie dla prawdziwych śmiałków: kiedy buty zaczynają uwierać w stopy, kiedy łydki i uda są coraz to bardziej obolałe z napięcia i oczekiwania na wynik, kiedy żarówka w sali praży i rozgrzane emocjami powietrze unosi się wokół tak, że nie można złapać oddechu. Gdy pot z wysiłku umysłowego zalewa ci twarz, a ty nie masz się, gdzie ukryć, ponieważ z własnej woli wylądowałeś na środku jednego z największych w Polsce obszarów, na którym występuje zagęszczenie fanatyków informatyki. Tak w skrócie można ująć charakter tego wydarzenia.

Dnia 1 marca 2024 roku nasi wspaniali uczniowie z SP1 Martyna Średzińska oraz Mikołaj Ozorkiewicz po pokonaniu wielu przeciwników w etapie szkolnym (a chrapkę na ten konkurs miała spora grupa osób), wykazali się niezwykłym hartem ducha w półfinale. Na miejscu akcji organizatorzy zgromadzili kilkanaście drużyn potężnych herosów informatycznych. Nasi niezłomni bohaterowie musieli co prawda w rezultacie uznać wyższość kilku innych drużyn. Jednak trzeba przyznać, że walczyli bardzo dzielnie, dlatego jesteśmy z nich dumni i mimo zakończenia przygody z AVATARKIEM w tym roku szkolnym, pozostaną w ich pamięci miłe wspomnienia, nauka na przyszłość, a w dłoni zasłużone wyróżnienia i upominki. Gratulujemy!

AVATAREK 2024 - „Informatyczni herosi”