06 marca 2018
Bett Show 2018

Żyjemy w szybko rozwijającym się świecie. Do naszego życia wkraczają nieustannie nowe osiągnięcia technologiczne. Na rynku poszukiwanych jest coraz więcej specjalistów z branży IT. Dlatego duży nacisk we współczesnej edukacji kładzie się nie tylko na umiejętność obsługi komputera, ale także innych urządzeń elektronicznych. Kodowanie i programowanie zaczęło podbijać świat edukacji.

Międzynarodowe Targi Edukacyjno-Technologiczne Bett Show, które odbywają się co roku w Londynie, skupiają najważniejszych wystawców z branży technologicznej w dziedzinie edukacji. Podczas targów można samodzielnie skonstruować i zaprogramować robota, użyć nowoczesnej platformy do komunikacji z rodzicami i uczniami, zachęcić dzieci rozwijania kreatywności poprzez używanie różnych aplikacji. Podczas pobytu na targach szczególnie spodobał nam się projekt, który wykonali niespełna 10-letni uczniowie szkoły z Hong Kongu – inteligentnego systemu kołyski dla dziecka. Reagował on na ruchy dziecka. Cieszymy się, że na targach nie zabrakło polskich akcentów, m.in. gry Scottie go!

Jesteśmy dumni, że wśród uczestników tego wydarzenia nie zabrakło reprezentantów z naszej szkoły.

Alicja Plenzler i Paulina Mania