24 kwietnia 2023

20 kwietnia 2023 roku w Żerkowie, odbył się Finał Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięło udział ponad 1500 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W każdym z biegów startowało ponad 200 zawodników lub zawodniczek w sześcioosobowych zespołach. Trudny teren wymagał dużego doświadczenia od młodych biegaczy. Każda nieuwaga, maleńki błąd, powodował utratę możliwości wyjścia na dobrą pozycję, z której wyprzedzanie na bardzo wąskich leśnych ścieżkach sprawiało ogromną trudność.

Po zaciętej walce nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta:

III miejsce: Marta Piotrowska VII A, Liliana Dengusiak VII B, Anna Shevchenko VI A, Wiktoria Karaśkiewicz V A, Gabriela Szykulska VII A, Martyna Kula VII A, Helena Witczak VI B (rezerwa);

Chłopcy:

VIII miejsce: Wojciech Kwiatkowski V C, Filip Gadomski VI B, Kacper Paluch V A, Filip Paluch V A, Paweł Blumczyński V C, Adam Chmielewski V C, Stanisław Borowski V C (rezerwa);

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Indywidualnie:

VII miejsce - Lena Skalska VIII D;

Gratulacje!

Brązowe medalistki województwa wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie