06 grudnia 2019

Kto by pomyślał, że w tym roku minęło już 500 lat od śmierci słynnego malarza i wizjonera – Leonardo da Vinci. Klasy siódme uczestniczyły tej okazji w projekcie plastycznym „Być jak Leonardo, czyli mistrz z przymrużeniem oka”. Zadaniem uczniów było wykonanie intrygującej przeróbki słynnych obrazów artysty „Mona Lisa”  lub „Damą z łasiczką”. Prace poprzedziły lekcje, na których uczniowie mogli dowiedzieć się o twórczości i sekretach mistrza oraz pooglądać jego dzieła. Efektem projektu jest wystawa, którą można oglądać na parterze przy zejściach do szatni. Pomysłowość i oryginalność mogą zaskoczyć niejednego, a różnorodność interpretacji pokazuje, jak kreatywni potrafią być nasi uczniowie. No cóż, Leonardo nie jedno ma imię!

Być jak Leonardo, czyli mistrz z przymrużeniem oka