29 listopada 2022

W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego dla klas IV i V.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

Uczestnicy zajęć pod opieką nauczyciela informatyki Marcina Sochy poznają języki programowania takie jak Scratch i Python. Budują i programują roboty mBot oraz projektują i drukują na drukarkach 3D. Zajęcia prowadzone są w duchu koncepcji edukacyjnej STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics), które wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu.

Zajęcia są miłą odskocznią od szkolnych zajęć, uczniowie w sposób praktyczny zdobywają wiedzę i uczą się pracy zespołowej.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego