20 października 2023
Codeweek 2023 - Europejski Tydzień Kodowania

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie wzięła udział w oddolnej inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Udział w tym wydarzeniu biorą udział uczniowie wszystkich szkół w całej Europie. Założeniem jest zorganizowanie wydarzenia lub wzięcie udziału w aktywności związanej z programowaniem w terminie 7-22 października 2023 roku.

W naszej szkole uczniowie w tym roku tworzyli programy związane z królową nauk, czyli matematyką. Każda klasa na swoim poziomie używając programu SCRATCH opracowywała m.in. kalkulatory, programy wykonujące proste obliczenia matematyczne itp. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.