05 grudnia 2022

29 listopada 2022 klasy 3a i 3b uczestniczyły w wycieczce do Poznania. Pierwszą atrakcją niewątpliwie był przejazd pociągiem do Poznania ze stacji PKP w Mosinie. Z poznańskiego peronu wyruszyliśmy do teatru Cortique Anny Niedźwiedź, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć spektakl baletowy pt.”Alicja w Krainie Czarów”. Tancerze zachwycili wszystkich gości pięknymi strojami, choreografiami i skomplikowanymi akrobacjami. Spektakl zakończył się głośnymi oklaskami dla występujących. Następnie ulicami Poznania, podziwiając zapachy i kolory jarmarku Bożonarodzeniowego powędrowaliśmy do Muzeum czekolady na ulicy Wrocławskiej, gdzie dzieci miały warsztaty tworzenia czekoladowych figurek. Dowiedzieliśmy się wiele o rodzajach czekolady, a nawet doświadczyliśmy małej degustacji. Na koniec, pałaszując czekoladowe słodkości, wróciliśmy na dworzec w Poznaniu i udaliśmy się pociągiem do domu.

Czekoladowe warsztaty z baletem w tle