08 maja 2019

Podczas kwietniowych zajęć dzieci uczęszczające do klas 0 a i b miały możliwość poznania i zastosowania w praktyce szóstego nawyku , który brzmi „W grupie raźniej!”. Wszyscy poznani już mieszkańcy osady Siedem Dębów lubili w soboty grać w piłkę w parku Wujka Danka. Jednakże pewnego razu pojawiła się tam drużyna wielkich złych borsuków. Obie strony zgodziły się na rozegranie wspólnego meczu. Wydawało się, że pokonanie borsuków jest dziecinnie proste, ale tak się nie stało. Rzeczywistość pokazała, że Raptus, Kudłatek, Wandzia, Ala, Lilka, Witek i Igiełka nie potrafią działać wspólnie. Po stracie czterech goli, Wandzia wskazała zalety każdego z nich i zaproponowała połączenie sił. Wykorzystanie mocnych stron szybko przyniosło rezultaty. W efekcie tego drużyna pokonała zarozumiałe borsuki.

Współdziałanie i koncentracja na zadaniu przyniosły zwycięstwo, bo została wykorzystana synergia, czyli działanie zespołowe korzystające z mocnych stron każdego uczestnika. Takie myślenie i działanie przydało się m. in. podczas rywalizacji w Olimpiadzie Sportowej klas 0-III.

Czym jest synergia?