Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Czym jest synergia?

Podczas kwietniowych zajęć dzieci uczęszczające do klas 0 a i b miały możliwość poznania i zastosowania w praktyce szóstego nawyku , który brzmi „W grupie raźniej!”. Wszyscy poznani już mieszkańcy osady Siedem Dębów lubili w soboty grać w piłkę w parku Wujka Danka. Jednakże pewnego razu pojawiła się tam drużyna wielkich złych borsuków. Obie strony zgodziły się na rozegranie wspólnego meczu. Wydawało się, że pokonanie borsuków jest dziecinnie proste, ale tak się nie stało. Rzeczywistość pokazała, że Raptus, Kudłatek, Wandzia, Ala, Lilka, Witek i Igiełka nie potrafią działać wspólnie. Po stracie czterech goli, Wandzia wskazała zalety każdego z nich i zaproponowała połączenie sił. Wykorzystanie mocnych stron szybko przyniosło rezultaty. W efekcie tego drużyna pokonała zarozumiałe borsuki.

 

Współdziałanie i koncentracja na zadaniu przyniosły zwycięstwo, bo została wykorzystana synergia, czyli działanie zespołowe korzystające z mocnych stron każdego uczestnika. Takie myślenie i działanie przydało się m. in. podczas rywalizacji w Olimpiadzie Sportowej klas 0-III.

 

08 maja 2019