04 lutego 2021

Projekt "Podróże z małą reporterką" został ogłoszony na początku listopada 2020 r. Uczniowie klas trzecich zostali zapoznani wtedy z całą serią książek o Neli i podzieleni  na kilkuosobowe zespoły. Każda grupa wybrała jeden tytuł z serii, a jej zadaniem było przeczytanie książki i zebranie ciekawych materiałów dotyczących miejsca na świecie omawianego w książce, np. Karaiby, dżungla, koło podbiegunowe, oceany, kontynenty itp.

Następnie uczniowie pracowali nad plakatem, który miał zachęcać inne dzieci do przeczytania książki o Neli. Powstały bardzo ciekawie projekty, które można obejrzeć  na wystawie koło sali 01.

W naszej bibliotece dostępne są wszystkie tytuły serii "Nela, mała reporterka", z których większość została zakupiona z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytelnicze podróże z Nelą