17 listopada 2022

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła zakupiła sprzęt umożliwiający drukowanie 3D. W dniu 8 listopada 2022 nauczyciel informatyki, autor scenariuszy zajęć z wykorzystania druku 3D Marcin Socha przeprowadził szkolenie dla nauczycieli, dzięki któremu zapoznali się z możliwościami projektowania, modelowania i wydruku w trójwymiarze na zakupionej przez szkołę drukarce.

Podczas szkolenia obecni byli również uczniowie którzy zaprezentowali swoje umiejętności, a następnie wydrukowali swoje prace.

Druk 3d