16 maja 2022

10 maja 2022 roku w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Finał Ogólnopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do tego etapu zakwalifikowali się nasi najmłodsi uczniowie, którzy ani przez moment nie zwątpili w swoje możliwości. Od samego startu wywalczyli sobie dogodną pozycję do ataku. Cały bieg odważnie poprowadził Wojtek, zaraz za nim Kacper i Filip w pięcioosobowej stawce próbowali zbliżyć się do prowadzącego kolegi. Na ostatnich metrach w pięknym stylu cała trójka z SP 1 Mosina  uplasowała się na trzech pierwszych miejscach. Pozostali chłopcy również dzielnie walczyli o dobre lokaty, co w konsekwencji przyczyniło się do zdobycia drużynowo II miejsca.

Jest to niewątpliwie największe osiągnięcie w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie!

Skład zespołu:

- Wojciech Kwiatkowski IV C – I miejsce indywidualnie,

- Kacper Paluch IV A – II miejsce indywidualnie,

- Filip Paluch IV A – III miejsce indywidualnie,

- Paweł Blumczyński IV C,

- Gracjan Klitończyk IV A,

- Paweł Silski IV B.

Wielkie gratulacje, także dla trenerów - p. Beaty Gryzy oraz p. Zbigniewa Lisieckiego!

Drużyna chłopców młodszych z medalami mistrzostw Polski!