29 kwietnia 2022

26 kwietnia 2022 roku w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały aż trzy zespoły po kwalifikacjach powiatowych w ramach Igrzysk Dzieci.  Biegi rozgrywane były na terenie  wymagającym dużych umiejętności do pokonywania przeszkód i wzniesień. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze. Dzielnie pokonując dystans wywalczyły VI miejsce. W drugim biegu wystartowali chłopcy z tego samego rocznika. Bieg od początku do końca odważnie poprowadził Wojciech Kwiatkowski z klasy IVC, nie dając rywalom nawet zbliżyć się na krok. Zaraz za nim trzymali się bliźniacy, tj. Kacper i Filip Paluch z klasy IVA i reszta chłopców, co dało im w konsekwencji drużynowo złoty medal. W klasyfikacji indywidualnej  I miejsce zdobył Wojciech Kwiatkowski z klasy IVC. Dzięki temu drużyna chłopców wywalczyła awans do Mistrzostw Polski w Aleksandrowi Łódzkim. W trzecim biegu wzięły udział dziewczęta z rocznika 2009-2010. Zespół osłabiony przez brak dwóch czołowych zawodniczek dzielnie walczył do samego końca. Niewielka ilość punktów zadecydowała, że dziewczęta zajęły IV miejsce. Są to bardzo wysokie rezultaty, gdyż na starcie każdego biegu stanęło po 30 zespołów plus zawodnicy indywidualni, czyli około 200 osób. Takie starty są bardzo trudnie, gdyż niewielki błąd, brak przygotowania i doświadczenia, choćby przy starcie, mogą zadecydować o wyniku.

Nasze drużyny:

I m-ce - (rocznik 2011 i młodsi) Wojciech Kwiatkowski IV C, Kacper Paluch IV A, Filip Paluch IV A, Stanisław Borowski IV C, Paweł Blumczyński IV C, Gracjan Klitończyk IV A;

I m-ce indywidualnie: Wojciech Kwiatkowski IV C;

IV m-ce – (rocznik 2009,2010) Marta Piotrowska VI A, Martyna Kula VI A, Maja Rożek VII D, Kaja Obidzińska VII D, Kaja Mruk VII B, Anna Shevchenko V A, Gabriela Szykulska VI A (rezerwa);

VI m-ce - (rocznik 2011i młodsze)– Wiktoria Karaśkiewicz IV A, Oliwia Michalska IV A, Adriana Borus IV B, Natalia Kamińska IV B, Emilia Paul IV B, Zofia Demut IV C.

Drużyna chłopców młodszych ze złotym medalem awansowała do mistrzostw POLSKI!