17 listopada 2020

Młodzi Ekolodzy z klasy 8c – Joanna, Zosia, Hania, Agata, Olga, Julia, Zuzia, Paulina oraz Maksym  przeprowadzili w październiku  cykl zajęć w ramach projektu „Działaj   z ImPETem”. Na początku przeprowadzili lekcje w młodszych klasach, czyli 1-3. Zadaniem prowadzących było przedstawienie sposobu segregacji  butelek PET, które są obecnie najpoważniejszym problemem na składowiskach odpadów. Jednym z zadań dla młodych słuchaczy było zaproszenie ich do prostego eksperymentu – zgniecenie plastikowej butelki zakręconej i wypełnionej powietrzem. Było to bardzo trudne , a nawet niemożliwe. Uczniowie  dowiedzieli się także,  jak mogą być powtórnie wykorzystane butelki PET.  RECYKLING - to słowo, które często pojawiało się na zajęciach. W ramach podsumowania uczniowie obejrzeli krótki film z programu Działaj z IMPetem. Na koniec odkręcone, opróżnione i zgniecione  butelki zostały komisyjnie wrzucone do żółtego pojemnika.

Brawo dla Młodych Ekologów!

Działaj z imPETem!