06 marca 2018
Dzień Pozytywnego Myślenia

Ku uciesze wszystkich optymistów niedawno obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pozytywnego Myślenia. Inicjatorką tego święta jest Kirsten Harrell,  amerykańska psycholog zajmująca się badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie. Okazuje się, że optymiści są zdrowsi, żyją dłużej i żyje im się przyjemniej niż pesymistom.

Tego dnia obowiązkiem wszystkich uczniów i pracowników szkoły było przyniesienie pozytywnego nastawienia, a kto mógł również różowych okularów. Patrząc przez nie na otaczający świat okazało się, że jest on piękny i radosny, a trudności, których doświadczamy, są do pokonania.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się również postaci naszych koleżanek i kolegów, którym zabrakło optymizmu i wiary w siebie. Dzięki pomocy chętnych uczniów otrzymali oni piękne ubrania uszyte z pozytywnych i budujących myśli.

Dziękujemy za włączenie się w akcję. Liczymy na to, że optymistów w naszej szkole przybędzie i doskonałą okazją do tego, by szklanka była zawsze w połowie pełna nie będzie tylko jeden dzień w roku.

Panie pedagog i psycholog