02 czerwca 2021

Ten szczególny i tak bardzo lubiany przez wszystkie dzieci dzień spędziliśmy biorąc udział w grach terenowych. Rano, podczas zbiórki na boisku szkolnym, dowiedzieliśmy się, że przed nami sporo pracy i zabawy J. Naszym pierwszym zadaniem było wykonanie zdjęcia z Mosińskim Elegantem. Następnie przeszliśmy alejką wzdłuż kanału do miejskiego parku, aby zatańczyć do wybranej przez nas piosenki. Naśladując kołyszące się drzewa śpiewaliśmy „Tyle słońca w całym mieście”. Kolejnym zadaniem była wspólna recytacja wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” – oczywiście na dawnej stacji Mosina-Pożegowo. Potem poszliśmy na Glinianki, gdzie musieliśmy zbudować zamek z piasku. Natomiast pod wieżą widokową ułożyliśmy się w taki sposób, aby stworzyć uśmiechniętą emotkę J. Potem było już z górki! Na targowisku napisaliśmy kolorową kredą wymyślony  cytat związany z Dniem Dziecka. Po przejściu na rynek czekało na nas wykonanie orgiami. Papierowy łabędź wyszedł całkiem ładny. Wracając do szkoły wstąpiliśmy do lodziarni na w pełni zasłużoną słodką nagrodę! Ostatnim zadaniem było wykonanie zdjęć w kartonach. Na koniec dostaliśmy cukierki i  pamiątkowy dyplom.

TO BYŁ UDANY DZIEŃ!!!

Uczniowie klasy VId