09 maja 2023

Dnia 5 maja obchodziliśmy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie już kilka dni wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego święta. W pierwszej kolejności zrobiliśmy plakaty oraz postulat z hasłami, które propagują tolerancje dla osób z niepełnosprawnościami. Stworzyliśmy również pomarańczowe kołatkowe łapki. Na szkolnym holu pojawiała się gazetka tematyczna poszerzająca wiedzę na temat dyskryminacji osób z niepełnosprawnością. Dzień przed obchodami każdy uczeń miał możliwość podpisania dokumentu z zapisanymi wnioskami. 5 maja uczniowie z przygotowanymi plakatami, postulatami oraz łapkami zebrali się na boisku szkolnym. Uwieńczeniem całej akcji był  przemarsz rozpoczęty okrzykiem “Stop Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych”.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością