30 listopada 2023

W ramach Światowego Dnia Jeża klasy 1a i 1c przeprowadziły akcję wspierającą te małe ssaki. Przez miesiąc uczniowie przynosili do szkoły różnego rodzaju domki dla jeży – od kartonowych po drewniane chatki, wyściełane siankiem i suchymi liśćmi.

Przedsięwzięcie ma na celu uwrażliwienie dzieci, że jeże to niezwykle pożyteczne zwierzęta, stanowiące ogromne wsparcie w walce ze ślimakami i uciążliwymi owadami. Choć są one dobrze przystosowane do życia w miejskich warunkach, to narażone są na różne niebezpieczeństwa. Dlatego z uwagi na zbliżający się sezon zimowy, nasi uczniowie z wielką ochotą przystąpili do akcji.

Budki zostały przekazane do Ośrodka rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie oraz Stowarzyszenia Ochrony Jeży Nasze Jeże w Poznaniu, mające pod opieką kolczaste zwierzątka i nie tylko. Klasy wykonały 28 domków.

Dzień Jeża oraz akcja „Domek dla jeża”