17 października 2018

Dnia 12.10.2018 odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Papieskiego w tym roku w całej Polsce prowadzone pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa." Uczniowie w ramach świętowania mieli okazję spotkać się z księdzem dr Dawidem Stelmachem, który opowiedział nam krótko o tym, jak święty Jan Paweł II jest obecny w jego życiu, zachęcił nas wzorem Jana Pawła II do otwartości serca na dzieła miłosierdzia i przybliżył projekt misyjny "Szklanka mleka dla Argentyny". Uczniowie mieli też okazję zakosztować papieskich kremówek dzięki akcji prowadzonej przez szkolne koło Caritas. Dzień wcześniej nasi uczniowie zmierzyli się na konkursie wiedzy z postacią Jana Pawła II oraz jego bogatym życiorysem, a na lekcjach religii chętne osoby wykonywały pracę związane z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Dzień Papieski