24 października 2019

Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się w całej Polsce pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Również w naszej szkole wspominaliśmy naszego wielkiego Rodaka - św. Jana Pawła II. Oprócz lekcji religii, na których w różny sposób wspominaliśmy Karola Wojtyłę, zmierzyliśmy się  nawet matematycznie z postacią naszego Papieża. Na przerwach uczniowie rozwiązywali zadania z kodów QR dotyczące  życia Papieża. Można było nabyć kremówki, które Jan Paweł II tak bardzo lubił (rozprowadzane dzięki szkolnemu Caritasowi i ks.Maciejowi). Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na misję na Madagaskarze, o której właśnie w czasie tego dnia opowiadał nam koordynator Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Poznańskiej ks. dr Dawid Stelmach. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zachęca nas do podjęcia misji głoszenia Dobrej Nowiny oraz pomocy potrzebującym.

Dzień Papieski „Wstańcie, chodźmy!”