29 listopada 2021

Pluszowe misie - miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci od 119 lat. Pocieszają, dodają otuchy, rozśmieszają, pomagają zasypiać. Okazuje się, że ci wierni towarzysze dzieciństwa w dniu 25 listopada również mają własne święto.

Już po raz kolejny, obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia", w naszej szkole. Dzieci przyniosły do biblioteki pluszowe misie, a panie bibliotekarki przygotowały wystawę książek o niedźwiadkach, tych bajkowych, jak również tych prawdziwych, żyjących w realnym świecie.

Wszystkie dzieci z klas 0 - 3 odwiedziły w tym dniu bibliotekę szkolną. Obejrzały wystawę pluszowych misiów i książek, a także wysłuchały historii powstania tej zabawki. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie rozpoznają wszystkich misiowych bohaterów bajek oraz potrafią opowiedzieć o niedźwiedzich zwyczajach. Oczywiście nie zabrakło także piosenek o misiach, a na zakończenie każde dziecko mogło zrobić zdjęcie w "misiowej fotobudce". W klasach dzieci obejrzały jeszcze prezentację multimedialną i obejrzały ulubione bajki.

Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek, miś jest wciąż ulubioną maskotką dzieci, a moda na misie nie przemija.