28 kwietnia 2023

W poniedziałek 24.04.23 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Wydarzenie to było połączone z zakończeniem i podsumowaniem projektu Aktywna Szkoła z klimatem i zdrową atmosferą. W związku z tym na uroczystość zostali zaproszeni goście – Burmistrz Gminy Mosina, przedstawiciel Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły.

Tego dnia w stołówce szkolnej zebrali się uczniowie klas siódmych i ósmych, aby wziąć udział w Debacie Antysmogowej i Proklimatycznej. Została ona przeprowadzona przez wybranych przedstawicieli klas ósmych. Następnie wręczono nagrody uczniom klas siódmych za najładniejszy plakat w konkursie Kodeks Antysmogowy i Proklimatyczny. Najciekawszą pracę wręczono panu wiceburmistrzowi – Romanowi Kolankiewiczowi.

Imprezę zakończyli uczniowie klasy 7b teatrzykiem kamishibai, pokazując zachowania antysmogowe i proklimatyczne.