06 maja 2024

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 0-3 zajęli się tematami związanymi z ochroną środowiska.

Klasy przekształciły się w małe laboratoria pomysłów, gdzie uczniowie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak możemy na co dzień dbać o Ziemię. Dyskusje dotyczyły wielu ważnych kwestii, takich jak recykling, oszczędzanie wody czy ochrona gatunków zagrożonych.

Następnie w grupach uczniowie stworzyli plakaty o tematyce ekologicznej. Były to prawdziwe dzieła sztuki, które nie tylko pięknie się prezentowały, ale również niosły ze sobą ważne przesłanie. Plakaty te zostały wyeksponowane w holu szkoły, aby każdy mógł się z nimi zapoznać i zainspirować do działania na rzecz naszej planety.